Amasya Siirt Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Siirt Otobüs Bileti

Amasya Siirt otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Siirt’e giden otobüs firmaları için tıkla!

MADENLER: Vilâyet dahilinde başta petrol olmak üzere, kükürt, altın, linyit ve kaya tuzu mevcuttur. Bunlardan yalnız petrol çalıştırılmaktadır. Uzun bir etüd devresi geçirmiş olan bu petrol sahamızda hâlen yılda 1.030.000 ton civarında ham petrol elde edilmektedir. “Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü” tarafından en modern kuyular ve rafineriler kurularak yapılan istihsal her yıl muntazam bir tempo ile artmaktadır.

PETROL

Raman ve Garzan’da çıkartılan de bulunan Batman rafinerisinde arıtılır. Raman Dağında çıkarılmış. ilk rafineri ise Batman’da kurulmuştur.

Batman rafinerisinin inşasına Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü tarafından 1953 yılında başlandı. 1954 yılında petrol kanunlarının nesrini müteaakip bu rafineri Türkiye petrolleri Anonim Ortaklığına devredildi ve inşaat 1955 yılında tamamlandı.

Rafineride işlenen ham petrol Raman’dan 22;5 km., Garzan’dan 25,3 km. uzunluğundaki 2 boru hattı (pipe – line) ile Batman’a nakledilir ve tanklarda toplanır. Siirt otobüs bileti fiyatları git gide artıyor. Refineri yambaşından geçen demiryoluna bir iltisak hattıyla bağlıdır ve iltisak hattına getirilen sarnıçlı vagonlar rafinerinin doldurma yerine getirilip, burada doldurulur, memleketin birçok yerlerine sevedilirler.