Amasya Zonguldak Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Zonguldak Otobüs Bileti

Amasya Zonguldak otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Zonguldak’a giden otobüs firmaları için tıkla!

SAFRANBOLU : Eski ve tarihi bir şehirdir. 1927 ye kadar Kastamonuya bağlı idi. Yakın tarihe kadar birer nahiyesi olan Eflani ve Karabük kendisinden ayrılarak birer kaza olmuşlardır. Köylerle birlikte nüfusu 26.936 ve yüzölçümü 1.013 kilometre karedir. Ovacık Köyü; 1958 yılında nahiye olmuştur. Kazanın köy adedi 58’dir.

Batıya akan Araç suyunun kuzey ve güneyinde kalan ve bu doğrultuda uzanan derince vâdilerle yamaçlardan teşekkül etmiştir. Bağcılık ve meyvacılık kazaya önemli geiir sağlamakla beraber,

Karabük fabrikaları çevre ekonomisinde olumlu rol oynamaktadır. Yumurta ve hububat da istihsal eden bu kazının yalnız merkez nahiyesi mevcuttur. Köy dedi ise (58)dir. Zonguldak ucuz otobüs bileti bu sitede.

ULUS : 713 kilometre kare yüzölçümlü ve 32.293 nüfuslu bu kazanın çok arızalan olan arazisinin hemen tamamı geniş ve sık ormanlarla kaplı bulunması sebebiyle orman ürünleri ticareti bakımından önem kazanmaktadır.

Ulus’un Kumluca isimli bir nahiyesi ve 67 köyü vardır.