Bartın Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Bartın Otobüs Bileti

Bartın otobüs bileti alırken firmaları karşılaştır, en ucuz Bartın otobüs bileti alımını yap. Bartın’a giden otobüs firmaları en ucuz fiyatlarla!

Zonguldak’ın batısındadır. Karayolu ile Zonguldak, Kurucaşile ve Safranbolu ile bağlantılıdır. Bartın Çayı ilin içinden geçer. Akışı düzenli olduğundan üzerinde küçük tonajlı deniz araçları çalışabilmekte ve kıyıdan 10 km içeride kalan Bartın’a ulaşabilmektedir. Kentte hayvancılık, özellikle tavukçuluk çok gelişkindir.
Yerleşmenin tarihi Hititler’e değin uzanır. Çeşitli kavimler arasında sürekli el değiştiren kent. İÖ. 1200’ierde Frig oymak ları, ardından da Kimmer ak ncıları tarafından işgal edildi. Bithynia ile Paphlagonia arası oda bir sınır yerleşmesi   olan Bartın, İÖ. 70’te Roma, 395’te de Bizans egemenliğine girdi. Kentin limanı, Bizanslıların izniyle bir süre Cenevizliler’ce kullanıldı. 1460’ta Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Kentin zengin tarihini simgeleyen yapıtlar günümüze ulaşabilmiş değildir.

Orta Cami: Bartın Çarşısı’ndadır. Yapım tarihi bilinmeyen cami mimarlık ve bezeme açısından önemli özellikler göstermez.

Bartın otobüs bileti fiyatları hakkında bilgi almak ve Bartın’a giden tüm otobüs firmalarını görmek artık çok kolay!

BARTIN ÇEVRESİ: Bartın çevresi özellikle plajları ile dikkat çeker. Denizle ormanının iç içe geçtiği bu plajlar, aynı zamanda yöre halkının dinlenme ve gezinti alanıdır.

İnkum: İl merkezine 11 km uzaklıkta, Boğaz ve Güzelcehisar köyleri arasında 3 km uzunluğunda bir plajdır. Hizmetin gerektirdiği her türden altyapıya sahip olan ve modern bir tatil köyünü andıran İnkum, çevre halkının yoğun ilgisini çeker. Yer yer kumsala kadar inen zengin bitki örtüsü, plajın güzelliğini bir kat daha artırır.

Güzelcehisar: İl merkezine 16 km uzaklıktadır. Gerekli altyapının getirilmemiş olması ve ulaşım güçlüğü, bu plajdan yararlanmayı önemli ölçüde kısıtlamaktadır.

Mugoda: Bartın-Filyos arasında ve il merkezine 17 km uzaklıkta, uzunluğu 4 km’ye ulaşan bir doğal kumsaldır. Plaja yeterli altyapı getirilebilmiş değildir. Bu nedenle daha çok günü birlik kullanıma açıktır. Büyükkızılkum Mugoda’nın 1 km kadar batısındadır. Altyapı yetersizliği nedeniyle yeterince değerlendirilmemektedir. Çevrede bir de madensuyu kaynağı vardır. Dereköy Madensuyu adıyla anılan bu kaynağın su sıcaklığı 12°C’dir.

Otobüs bileti sorgulama ve arama sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde Bartın otobüs bileti alabilirsiniz.