Batman Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Batman Otobüs Bileti

Batman otobüs bileti alırken firmaları karşılaştır, en ucuz Batman otobüs bileti alımını yap. Batman’a giden otobüs firmaları en ucuz fiyatlarla!

Haydarpaşa – Kurtalan demir yolu üzerinde yer alan il merkezi kent. Yerleşmenin en önemli etkinliği petrol çıkarımı ve arıtımıdır. Türkiye’de çıkarılan petrolün büyük bir bölümünü Batman karşılar. Kendi adıyla anılan verimli bir ovada yer alması nedeniyle tana tarımının özel bir önemi vardır.

Yerleşmenin tarihine ilişkin yeterli bilgi yoktur. M.S. 700’lerde Arap işgaline uğrayan kent, izleyen dönemde önce Selçuklu, ardından Moğol egemenliğine girdi.
14. M.S.yy’larda sırasıyla Akkoyunluların ve Safaviler’in etkisinde kaldı. 1514’te, Selim (Yavuz) tarafından Osmanlı topraklarına katılan kent, Cumhuriyetin ilk yıllarında iluh adında bir bucak merkeziydi. 1957’de Batman adıyla ilçe, 1990’da aynı adla il merkezi yapıldı.

Yerleşme çevresinde altyapı getirilmiş dinlenme yeri çok azdır. Bozkır kuşağına giren çevrede, Dicle Irmağı ile Merkez arasında yeşile bürünmüş vadiler vardır.

Batman otobüs bileti fiyatları hakkında bilgi almak ve Batman’a giden tüm otobüs firmaları bilgilerini görmek artık çok kolay!