Kilis Çanakkale Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Kilis Çanakkale Otobüs Bileti

Kilis Çanakkale otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Kilis’den Çanakkale’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

NÜFUS VE YERLEŞİM

Çanakkale ilinde önemli bir nüfus varlığı yoktur. Nüfusun gelişme hızı da ülke ortalamasının altındadır. Bunun iki nedeni vardır. Kentleşme ve göç olgusu. 1980’de km2’ye düşen 40 kişilik nüfus yoğunluğuyla Çanakkale, nüfus varlığı açısından 44.sırada yer almaktaydı. 1985 nüfus sayımı sonuçlarına göre ilin nüfusu 418.127’dir.

ECEABAT

Gelibolu yarımadasının güneyinde bulunan Eceabat 490 km2’dir. Halk geçimini baklagil, pamuk ve tahıl tarımı yaparak sağlar. İlçeye 12 köy bağlıdır.

EZİNE

İlçe Çanakkale’nin güneydoğusunda yüzölçümü 474 km2’dir. Ezine Çanakkale’nin merkez ilçesinden sonra nüfusu en yoğun olan ilçedir. Ezine’de ekonomi tarıma dayalıdır. Halk tahıl, sebze, meyve, meşe palamudu ve zeytin üretmektedir. İlçeye Geyikli bucağı ile 50 köy bağlıdır.

GELİBOLU

Gelibolu yarımadasının kuzeyinde bulunur. Yüzölçümü 806 km2’dir. Gelibolu’dan ekonomi tahıl, susam, ayçiçeği, zeytincilik ve bağcılık ile balıkçılığa dayanır.

Gelibolu limanı ithalat ve ihracat yönünden önemlidir. Gelibolu ilçesine 2 bucak ve 26 köy bağlıdır.

GÖKÇEADA

Gelibolu yarımadasına 6 mil Çanakkale’ye 32 mil uzaklıktadır. Yüzölçümü 289 km2’dir. Beş köyü bulunan Gökçeada’da yerleşim daha çok içerlerde yoğunlaşmıştır. Halk geçimini zeytincilik, bağcılık ve balıkçılık ile sağlamaktadır. Tahıl, meyve, sebze de yetiştirilmektedir. Çanakkale bağlantısı feribot seferleri ile sağlanır. Gökçeada’nın 5 köyü vardır.

LAPSEKİ

Çanakkale’nin kuzeydoğusunda bülunan Lapseki ilçesinin yüzölçümü 555 km2’dir. Halk seçimini tarım ve balıkçılıkla sağlar. İlçenin Beyçayır ve Umurbey bucakları ile 40 köyü vardır.

YENİCE

Çanakkale’nin güneydoğusunda engebeli bir arazi üzerinde kurulmuş olan Yenice’nin yüzölçümü 1.367 km2’dir. İlçeyi, Gönen çayı ve kolları sarar. Halk geçimini tahıl ve tütün yetiştiriciliği ile sağlar. İlçenin Hamidbey, Katkım, Pazarköy bucakları ile 18 köyü vardır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Kilis Çanakkale otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!