Kilis Kayseri Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Kilis Kayseri Otobüs Bileti

Kilis Kayseri otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Kilis’den Kayseri’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

MERKEZ DEVELİ

Çok eski bir yerleşim birimi olan ilçe, adını, Oğuz Boylarından Develi Obası’ndan almıştır. İlçenin yüzölçümü 1.903 km2’dir. İlçe ekonomisi bağcılık ve elma üretimine dayanmaktadır. Ayrıca hayvancılık ve özellikle arıcılık önemlidir. Develi nüfus varlığı bakımından ilin en büyük ilçesidir.

FELAHİYE

Çevresi dağlarla çevrili olan ilçenin yüzölçümü 490 km2’dır. Halkın geçimi buğday, çavdar, arpa yetiştiriciliği ve meyvecilik ve bağcılığa dayanır. İlçede ekili alanlar toplam arazinin yarısını kaplamaktadır.

SARIOĞLAN

1960 yılında ilçe merkezi haline getirilmiş olan Sarıoğlan’ın yüzölçümü 660 km2’dir. ilçe halkının geçimi buğday, çavdar, arpa, şekerpancarı yetiştiriciliği ile küçükbaş hayvan besiciliğine dayanır.

SARIZ

Sarız Çayı yakınlarında denizden 1500 metre yükseklikte kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 1.239 km2’dir. İlçede buğday, çavdar ve arpa yetiştirilir. Meyvecilik ve küçükbaş hayvan besiciliği de önemlidir. İlçede son yıllarda kilim ve halı dokumacılığı da gelişmiştir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Kilis Kayseri otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!