Sıkça Sorulan Sorular - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Sıkça Sorulan Sorular

www.otobusbiletiara.com ‘dan bilet almak güvenli midir?

www.otobusbiletiara.com’dan kredi kartınızı kullanarak güvenli bir şekilde bilet satın  alabilirsiniz. “SSL” sertifikası yani “Secure Sockets Layer” olarak adlandırılan sertifika güvenli alışverişin yapıldığını göstermektedir. Bu sertifika sistemimizde mevcuttur. SSL, istemci ile sunucu arasında gerçekleşen işlem sırasında gizliliğin sağlanması amaç edinilmiş bir şifreleme sağlar.

www.otobusbiletiara.com ‘da hangi otobüs firmaları bilet satışı yapmaktadır?

Türkiye ve sitemizde, en çok kullanılan otobüs firmaları; “ Ulusoy Turizm,  Pamukkale Turizm,Metro Turizm, Anadolu Seyahat,Varan Turizm, Efe Tur, Nilüfer Turizm” bu otobüs firmaları haricinde 70’den fazla otobüs firmasından size en uygun saat ve fiyatı seçerek biletinizi alabilirsiniz.

Sistemde sefer seçimini yaptım fakat koltuk seçimini yapamıyorum neden ?

Detaylı olarak seyahatlerin listelendiği kısmın sağında kalan otobüs şeklindeki görselde boş ve dolu tüm koltuklar gösterilmektedir. Üzerinde Bayan/Bay resimleri olan koltuklar doludur. Bu yolcuların yanlarında yer alan boş koltuklar ise otobüs firmalarının zorunlu kuralı gereği  aynı cinsiyet seçimi yapılarak seçilebilir.

Bayan ve Bay yolcu için koltuk seçimi yapamıyorum. Ne yapabilirim?

Otobüs şirketlerinin kuralları gereği farklı cinsiyetteki iki yolcu yan yana oturamaz. Bunun çözümü ise 2 koltuğada aynı cinsiyet seçilerek işlem yapılabilir.

Bileti satın alıp almadığımdan emin değilim. Kontrolünü nasıl yapabilirim?

Bilet satın almadığınızı 2 farklı yoldan öğrenebilirsiniz. Birincisi sitemizde aynı lokasyon aynı saatte aynı koltuk dolu ise alınmıştır bilet. İkinci yöntem ise işlemi yaptığınız otobüs firmasını arayarak teyit edebilirsiniz.

Biletimi satın aldıktan sonra başka bir işlem yapmam gerekiyor mu?

Biletinizi aldıktan sonra başka bir işlem yapmanıza gerek yok. Biletin çıktısını gideceğiniz otobüs firmasından alabilir ya da çıktı almadan nüfus cüzdanınızla seyahat edebilirsiniz.

Satın alınan biletler nasıl iptal edilir?

Sitemizden PNR numarasını girerek bilet iptali işlemi yapabilirsiniz. Ya da iletişim bölümünden bizimle  irtibata geçerek bilet iptali yaptırabilirsiniz.

Bilet almak için çocuğun kaç yaşında olması gerekir?

T.C. Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca 6 yaş ve üzeri çocukların bilet satın almaları gerekmektedir.

Seyahat sigortası yapılmaktamıdır?

T.C. Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 63. maddesi uyarınca, yolcular duraklamalar da dahil olmak üzere kalkış anından varış anına kadar sürecek seyahat süresince Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır. Bu nedenle bilet alım işlemi sırasında TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayınız.